Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 04.01.2017 09:22 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

ArcGIS 10.5

Firma Esri zaprezentowała nową wersję swojego flagowego oprogramowania do analiz przestrzennych.

Rozwiązanie oznaczone numerem 10.5 ma wg zapewnień producenta odpowiadać na wyzwania nowoczesnych przedsiębiorstw, które oczekują szybkiej analizy bardzo dużych zbiorów danych pochodzących z „internetu rzeczy” oraz intuicyjnej obsługi aplikacji. Pakiet ArcGIS 10.5 ułatwia również przejście do pracy w chmurach Microsoft Azure, Amazon Web Services oraz IBM Cloud.

Najbardziej widoczną zmianą w nowym pakiecie ArcGIS jest wprowadzenie rozwiązania ArcGIS Enterprise zastępującego rodzinę produktów ArcGIS Server, na które składają się ArcGIS Server, Portal for ArcGIS, ArcGIS Data Store oraz ArcGIS Web Adaptor. Główna zmiana w pakiecie ArcGIS Enterprise dotyczy roli oprogramowania serwerowego, które pozwala zarządzać aż pięcioma różnymi serwerami, gdzie każdy z nich dysponuje różnymi funkcjami i może być skalowany niezależnie od innych. Pozwala to na elastyczne zarządzanie architekturą serwerową w celu zwiększania mocy obliczeniowej w zależności od potrzeb organizacji.

„Przeciągnij i upuść” z Insights

Kolejną dużą zmianą jest aplikacja Insights, która umożliwia interaktywne przeglądanie i analizowanie informacji przestrzennych przy użyciu narzędzi drag-and-drop i czytelnego interfejsu. Możliwa staje się dzięki temu praca z danymi w przypadku osób, które nie mają doświadczenie programistycznego. Informacje mogą być dodawane z firmowej hurtowni danych oraz źródeł zewnętrznych takich jak zbiory big data, geobazy czy arkusze. Insights umożliwia także pełną kontrolę nad całym procesem analitycznym. Użytkownicy mogą dzielić się swoimi wynikami i całymi ścieżkami analitycznymi, dzięki czemu różne osoby mają możliwość prowadzenia analizy swoich zestawów danych w oparciu o raz wypracowaną metodę.

Odpowiedź w kilka minut

Nowe rozwiązania ArcGIS GeoAnalytics i ArcGIS Image Server umożliwiają znacznie szybszą analizę rozproszonych dużych zbiorów danych przestrzennych. Proces został skrócony nawet kilkusetkrotnie, dzięki czemu skomplikowane analizy da się przeprowadzić w ciągu kilku minut zamiast godzin czy nawet dni. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu obliczeń równoległych na różnych urządzeniach lub różnych procesorach funkcjonujących w obrębie jednej stacji roboczej. Wysoka wydajność nowych rozwiązań pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych obliczeń w jednej sesji.

„Internet rzeczy” tu i teraz

Mocniejszy zwrot w kierunku Internet of Things to rozwiązanie ArcGIS GeoEvent Server. Aplikacja pozwala monitorować aktywa, które są w ciągłym ruchu takie, jak samoloty czy ciężarówki, a także zbierać dane z czujników pogodowych i badających zmiany środowiskowe. Możliwości monitorowania danych w czasie rzeczywistym przy pomocy nadajników GPS czy serwisów społecznościowych, jak np. Facebook, pozwalają podejmować decyzje i analizować dane w czasie rzeczywistym.

Więcej na temat ArcGIS 10.5 można znaleźć na stronach producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.