Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 07.11.2016 07:31 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Przyszłość wg Siemensa

W dniach od 17 do 19 października br. w berlińskim centrum konferencyjnym Estrel odbyła się kolejna europejska konferencja użytkowników oprogramowania firmy Siemens. Oto nasza relacja z imprezy.

Siemens PLM Connection 2016, bo o tym wydarzeniu tu mowa, to organizowana raz w roku przez stowarzyszenie PLM Europe konferencja, która z roku na rok gromadzi coraz liczniejszą rzeszę użytkowników oprogramowania PLM firmy Siemens, a także wielu przedstawicieli współpracujących z nią przedsiębiorstw oraz klientów, nie wspominając już oczywiście o sporej grupie osób reprezentujących samego producenta. Nie inaczej było w tym roku w Berlinie.

Udział w imprezie wzięła rekordowa liczba 1150 osób pochodzących z 32 krajów świata, ponieważ mimo „europejskości” wydarzenia do uczestnictwa w niej zaproszeni są inżynierowie z całego świata. Hasło przewodnie tegorocznej konferencji brzmiało „Suceed thru connection” i rzeczywiście to w szeroko rozumianym połączeniu różnych sfer, technologii i branż upatruje Siemens środek mający zapewnić sukces nowoczesnym firmom przemysłowym. Ale po kolei.

Spotkanie tradycyjnie już rozpoczął szef organizacji PLM Europe, Maarten Romers, który przywitał zgromadzonych gości i pokrótce przedstawił statystyki, z których wynika, że w tegorocznym wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników, a trend wzrostowy utrzymuje się niezmiennie od pięciu lat. Inne liczby również robią wrażenie: w imprezie wzięli udział przedstawiciele 350 przedsiębiorstw, a całkowita liczba sesji i prezentacji przekroczyła 160. Ciekawostką jest też specjalna aplikacja mobilna przygotowana z okazji konferencji, działająca pod kontrolą systemów iOS i Android, która oprócz możliwości przeglądania tematyki sesji i planowania udziału w poszczególnych warsztatach oraz nawigacji do odpowiednich oferuje też funkcję tworzenia notatek, kontaktu z innymi uczestnikami oraz wyszukiwania wystawców.

Maarten przedstawił również najpopularniejsze podstawowe obszary zainteresowań uczestników. Nie powinno budzić zdziwienia, że na pierwszym miejscu znalazł się tu cykl życia produktu i rozwiązanie Teamcenter, a drugim była inżyniera produktu i środowisko NX CAD. Kolejne pozycje zajmowały integracja komponentów PLM i zagadnienia chmurowe oraz zarządzanie produkcją. Ciekawie prezentowały się również dane o branżach, z których rekrutowali się uczestnicy: najwięcej z nich pracuje w przemyśle motoryzacyjnym i transportowym, potem jest branża maszynowa, a dalej branża lotnicza i obronna.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.