Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 11.05.2011 11:54 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Autodesk 123D

Autodesk zapowiedział wydanie nowej, całkowicie bezpłatnej aplikacji do tworzenia modeli 3D. Program ma się nazywać 123D i zostanie udostępniony już niebawem.

Zapowiedź pojawiła się podczas tegorocznej Wired Business Conference i – jak można wnioskować ze skąpych informacji dostępnych w sieci – dotyczy programu o dość specyficznym zastosowaniu. Chodzi bowiem o rozwiązanie do łatwego tworzenia dokładnych trójwymiarowych modeli, które będzie następnie można wytwarzać za pomocą drukarek 3D.

De facto ma to więc być narzędzie raczej do szybkiego prototypowania i projektowania obiektów, które będą fizycznie tworzone, niż tylko "zabawy w modelowanie". Zadaniem programu jest zaspokojenie potrzeb studentów oraz osób hobbystycznie i profesjonalnie zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem modeli 3D, przeznaczony ma więc być zarówno do użytku komercyjnego, jak i niekomercyjnego.

Samej aplikacji ma towarzyszyć bogaty zbiór treści upraszczających naukę i generowanie geometrii, a także narzędzia umożliwiające dostęp do usług wytwarzania fizycznych modeli w różnych technologiach. Program będzie działać pod kontrolą systemu operacyjnego Windows, lecz docelowo mają też pojawić się wersje przeznaczone na inne platformy, w tym prawdopodobnie edycje przeznaczone dla urządzeń mobilnych.

Aplikacja w wersji dla użytkowników systemu Windows ma zostać udostępniona jeszcze w tym miesiącu. Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na ten temat mogą dopisać się do listy mailingowej tworzonej na stronach projektu, na których trudno jednak w tej chwili znaleźć więcej szczegółów na temat planowanych funkcji rozwiązania. Nieco danych pojawia się za to na profilu programu w serwisie Facebook.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

AutoCAD 2019 PL. Pierwsze kroki
Andrzej Pikoń

Cena: 39.90 zł
Promocja: 25.93
kup na helion.pl
AutoCAD 2021 PL. Pierwsze kroki
Andrzej Pikoń

Cena: 44.90 zł
Promocja: 29.18
kup na helion.pl
3ds max 2010. Animacja 3D od podstaw. Szkoła efektu
Joanna Pasek

Cena: 99.00 zł
Promocja: 29.90
kup na helion.pl