Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 26.04.2010 13:16 | brak komentarzy

Jest AutoCAD Freestyle

Niemal dokładnie dwa miesiące temu pisaliśmy o zmianie nazwy Project Cooper na AutoCAD Freestyle i udostępnieniu aplikacji w formie Technology Preview. Dziś Autodesk poinformował o wydaniu oficjalnej wersji programu
AutoCAD Freestyle to łatwa w użyciu aplikacja do rysowania i szkicowania 2D, dzięki której nawet zwykli użytkownicy komputerów mogą tworzyć dokładne, profesjonalnie wyglądające plany, rysunki i szkice techniczne. Rozwiązanie zostało wyposażone w dostępne online materiały szkoleniowe, dzięki którym opanowanie go powinno być jeszcze prostsze. AutoCAD Freestyle powinien zdobyć serca nie tylko typowych hobbystów, lecz również osób współpracujących z użytkownikami "poważniejszych" narzędzi CAD, a także ludzi zajmujących się wszelkiego rodzaju usługami technicznymi w zakresie architektury, budownictwa czy instalatorstwa. Aplikacja jest w pełni zgodna ze standardem DWG oraz umożliwia komentowanie i oznaczanie projektów wykonanych za pomocą "zwykłego" AutoCAD-a, na bazie którego zresztą powstała. Program udostępnia szereg funkcji rysunkowych i narzędzi edycyjnych pozwalających na kreślenie różnego rodzaju kształtów oraz wstawianie obrazów i symboli. AutoCAD Freestyle jest zgodny z systemem operacyjnym Windows 7 i może korzystać z oferowanych przezeń możliwości rozpoznawania gestów. Program opuścił już "pielesze" Autodesk Labs i jest dostępne w sklepie Autodesk eStore w niewygórowanej cenie 49 dolarów, która - według zapowiedzi producenta - jest ceną promocyjną, związaną z wprowadzeniem aplikacji na rynek.

Strona www: http://www.autodesk.com
Autor: ŁS
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.