Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 16.03.2010 16:12 | brak komentarzy

Jest OpenGL 4.0!

Khronos Group poinformowała o wydaniu nowej specyfikacji standardu OpenGL. Wprowadzone w niej rozszerzenia zwiększają wydajność, dokładność i elastyczność działania funkcji API
OpenGL 4.0 pozwala lepiej wykorzystywać możliwości oferowane przez współczesne układy graficzne 3D w aplikacjach pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych zarówno na zwykłych komputerach osobistych, jak i bardziej zaawansowanych stacjach graficznych, a także - co można chyba uznać za znak czasów - na wielu popularnych smartfonach (dzięki zastosowaniu bazującej na standardzie OpenGL platformy OpenGL ES). Nowe wydanie zapewnia poprawki w zakresie szybkości działania, dokładności generowania grafiki i elastyczności programowania, jak również rozszerzenia takich możliwości, jak tesalacja i shadery podwójnej precyzji. Poprawiono także integrację z platformą OpenCL, dzięki czemu łatwiej będzie wykorzystywać nowoczesne jednostki GPU w rozwiązaniach przeznaczonych do akceleracji operacji obliczeniowych za pomocą procesorów graficznych. Jednocześnie z wydaniem czwartej wersji standardu światło dzienne ujrzało także OpenGL 3.3, którego zadaniem jest udostępnienie możliwości oferowanych przez "czwórkę" użytkownikom nieco starszego sprzętu graficznego. Obydwie specyfikacje są już dostępne dla programistów na stronach Khronos Group.

Strona www: http://www.khronos.org
Autor: ŁS
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

AutoCAD 2023 PL
Andrzej Pikoń

Cena: 149.00 zł
Promocja: 96.85
kup na helion.pl
SolidWorks 2022. Projektowanie maszyn i konstrukcji
Jerzy Domański

Cena: 149.00 zł
Promocja: 96.85
kup na helion.pl