Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Kursy
VBA dla AutoCAD

VBA dla AutoCAD-a - kurs podstawowy

Jedną z wielkich innowacji wprowadzonych wraz z wersją 14. AutoCAD-a była możliwość pisania makr i aplikacji z wykorzystaniem Visual Basic for Applications, zwanym potocznie VBA.

W AutoCAD-zie 2000 jest to już pełnoprawny członek rodziny języków programowania, w których możemy pisać aplikacje pod AutoCAD-a. Kurs ten, podobnie jak i kurs z programowania okien dialogowych jest napisany specjalnie dla Wydawnictwa Helion, nie jest więc opisem zmagań projektanta nad tworzeniem jakiejś aplikacji, ale spójnym zestawem lekcji, gdzie każda następna korzysta z wiedzy zdobytej na lekcji poprzedniej. Lekcje te nie są też zbiorem wiedzy encyklopedycznej. Każde zagadnienie jest wytłumaczone w oparciu o przykłady, które można wykorzystać podczas pisania własnych aplikacji. Kursy te są również spłatą "moralnego długu" zaciągniętego przeze mnie, gdy zakupiłem pierwsze dwie książki Wydawnictwa Helion dotyczące programowania w AutoLisp-ie. Teraz ja oddaję Wam do rąk narzędzie, dzięki któremu jedynym, co tak naprawdę będzie Was ograniczać podczas pracy w AutoCAD-zie, będzie Wasza wyobraźnia.

Na marginesie dodam, że zamieszczone w tekście przykłady programów są nienaturalnie "połamane". Musieliśmy tak zrobić ze względu na ograniczenia jakie narzuca publikacja długich linii tekstu na stronach internetowych a co za tym idzie na łamach serwisu. Wszystkie zamieszczone przykłady są dostępne w pełnej formie w postaci plików DVB.

Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

Kompendium SolidWorks
Rafał Łabudek

Cena: 149.00 zł
Promocja: 89.40
kup na helion.pl
Blender. Podstawy modelowania
Bogdan Bociek

Cena: 59.00 zł
kup na helion.pl