Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Unigraphix NX
Producent:
nieznany
Data dodania:
17.05.2010
Typ:
Software
Unigraphics - zintegrowany, system CAD/CAM/CAE/PDM umożliwiający modelowanie (parametryczne lub nie - według decyzji konstruktora). W oparciu o bryły, powierzchnie i cechy konstrukcyjne (Features). Na wykonanym modelu możliwe jest przeprowadzenie analiz wytrzymałościowych ("Scenario for Structures") i analiz kinetycznych ("Scenario for Motion") Może być wykorzystywany do generowania ścieżek narzędzi (dla jego wykonania na maszynach CNC) oraz do przygotowania dokumentacji 2D. Unigraphics od kilku lat rozwija technologię WAVE. Pozwala ona wyodrębnić w produkcie parametry o największej wadze i na ich podstawie zbudować model kontrolny w pełni zintegrowany ze strukturą szczegółową wyrobu. Dzięki takiemu podejściu, użytkownik zyskuje możliwość wykonywania wielu wariantów jednego produktu w ramach tego samego projektu. W oparciu o tę technologię oferowanych jest szereg specjalizowanych modułów dedykowanych do wspomagania prac projektowych: - form wtryskowych - "Mold Wizard" - przekładni zębatych - "Gear Wizard" - elementów blasznych - "Die Engineering Wizard" i "Progressive Die Wizard" Tradycyjnie silną stroną systemu Unigraphics są moduły CAM dające użytkownikowi ogromne możliwości programowania obróbek(w pełnym zakresie do 5 osi sterowanych w sposób ciągły). Pozwalają one na całościowe i szczegółowe rozpracowanie procesów produkcyjnych. Automatyzacja procesów, ich pełna integracja i dopasowanie do indywidualnych procesów produkcyjnych użytkowników sprawiają, że Unigraphics to bardzo efektywne i solidne narzędzie stanowiące światowy standard przemysłowy. System posiada również narzędzia do fotorealistycznej wizualizacji i stylizacji projektowanego wyrobu. System Unigraphics zawiera narzędzia pozwalające przejść od koncepcji graficznej (stylistyki) do pełnego, szczegółowego projektu uwieńczonego stworzeniem odpowiednich programów na maszyny sterowane numerycznie i wygenerowanie dokumentacji płaskiej wyrobu. Oprócz tego w oprogramowaniu Unigraphics znajduje się pełen pakiet narzędzi do importowania modeli w standardach IGES, STEP, DXF. Dzięki jądru systemowemu Parasolid istnieje możliwość wczytywania bezpośredniego plików stworzonych w oprogramowaniu Solid Edge. Unigraphics NX jest nową, bardzo ważną wersją programu podkreślającą czołową pozycję UGS na rynku oprogramowania MDA (Mechanical Design Automation - Automatyzacja Procesu Projektowania). NX jest skrótem przyjętym przez UGS dla określenia wizji rozwoju oprogramowania MDA zbudowanego w technologii "NeXt generation". Technologia "NX" jest raczej kolejnym etapem rozwoju sprawdzonej, modułowej struktury Unigraphics niż nowym, odrębnym produktem. Unigraphics NX jest pierwszą wersją opartą na technologii NX. Będzie ona również służyć jako platforma do integracji najlepszych elementów z Unigraphics i I-deas. Oprogramowanie Unigraphics dostępne jest na platformach UNIX, Windows XP i Windows 2000.
Firmy oferujące ten produkt
  Nazwa firmy Miasto Województwo
CADOR Gdynia pomorskie
CAMdivision Park Przemysłowy Ź… dolnośląskie
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.