Korzystamy z cookies, więcej informacji »
TechCAD 4.0
Producent:
nieznany
Data dodania:
17.05.2010
Typ:
Software
TechCAD to nowoczesny system komputerowego wspomagania projektowania. Umożliwia on tworzenie rozbudowanych rysunków technicznych i projektów z różnych dziedzin inżynierii. TechCAD zawiera niezbędne narzędzia do przeprowadzenia całego procesu projektowania. Umożliwia on pracę z wieloma różnymi oknami rysunkowymi oraz pozwala na tworzenie i wykorzystywanie bogatej biblioteki symboli oraz stylów wypełnienia. Symbole z biblioteki TechCADa 4.0 mogą być nanoszone na rysunek, zmodyfikowane i jako nowe dodane do biblioteki. TechCAD umożliwia przeniesienie symboli do programów graficznych i biurowych innych producentów bez skomplikowanej konwersji. Do niewątpliwych zalet programu należy możliwość drukowania projektów na każdej wielkości arkuszach papieru. Użytkownik, który nie dysponuje drukarką wielkoformatową może wykorzystać funkcję podziału wydruku na typowe arkusze formatu A4 a otrzymane części połączyć w jedną całość. Może on skorzystać z funkcji obliczających podział i rozmieszczenie drukowanych stron lub jeśli to konieczne ręcznie ustawić wszystkie parametry. Istnieje też możliwość wydruku pod dowolnym kątem. Użytkownicy mogą razem pracować nad wspólnym plikiem rysunkowym (np. umieszczonym w katalogu sieciowym lub na serwerze). W przypadku, gdy jeden z projektantów naniesie zmiany na rysunek, pozostali natychmiast je widzą. Program umożliwia także projektowanie w trzech wymiarach. Projektant ma możliwość tworzenia trójwymiarowego modelu od podstaw lub na podstawie wcześniej narysowanego dwuwymiarowego rysunku. Możliwe jest także oglądanie zaprojektowanego modelu z różnych stron np. w izometrii i z użyciem rzutu perspektywicznego. Ostateczny projekt można poddać procesowi wizualizacji z użyciem tekstur, źródeł światła i innych niezbędnych efektów. Zarówno dwu- jak i trójwymiarowe rysunki mogą zostać odczytane lub zapisane w formacie DXF, umożliwiających przeniesienie ich do innych znanych programów typu CAD.
Firmy oferujące ten produkt
Nic nie znaleziono
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.