KOMES
Inżynier ds. obliczeń wytrzymałościowych
Miejsce pracy: Wrocław
Region: dolnośląskie

Biuro projektowo-obliczeniowe KOMES powstało w 2011 roku, jest czołowym dostawcą specjalistycznych usług inżynierskich dla przedsiębiorstw w Polsce i znacznego grona partnerów za granicą.

Profesjonalizm, innowacyjne technologie oraz ciągłe poszerzanie świadczonych usług zgodnie z pojawiającym się zapotrzebowaniem znajdują uznanie szerokiej grupy klientów. Usługi świadczymy mikro- i małym firmom, międzynarodowym koncernom przemysłowym, instytutom badawczym.

Jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w niszowej branży innowacyjnych rozwiązań inżynierskich, konkurujemy z powodzeniem z największymi graczami na rynku.

Patrz: www.komes.pl  https://www.facebook.com/KomesMocObliczen/

Główne obowiązki:

  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych konstrukcji inżynierskich i urządzeń tj. konstrukcje stalowe obiektów, konstrukcje wsporcze maszyn, zbiorniki ciśnieniowe, przemysł ciężki,
  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych z wykorzystaniem metody elementów skończonych MES,
  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych metodą stanów granicznych,
  • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych połączeń skręcanych i spawanych wg EC3 lub VDI2230,
  • Opracowywanie dokumentacji technicznej w zakresie modeli 3D oraz rysunków 2D w programie SolidWorks,
  • Przygotowywanie modeli geometrycznych na potrzeby symulacji w programach: SpaceClaim i SolidWorks,
  • Przygotowywanie modelu numerycznych pod symulacje numeryczne w programie Midas Nastran FX, Ansys Workbench, Siemens Femap NX,
  • Projektowanie konstrukcji i urządzeń,
  • Czynny udział w ustaleniach technicznych z Klientami,
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji z wykonanych prac w języku polski i angielskim,
  • Współpraca z innymi działami projektowymi oraz rozwoju,
  • Możliwość wyjazdów na wizje lokalne oraz uczestnictwa w badaniach terenowych na terenie RP.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: Budownictwo - Konstrukcje stalowe, Mechanika – Budowa maszyn i urządzeń),
  • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego,
  • Wiedza z zakresu wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa i spawalnictwa,
  • Praktyczna wiedza z zakresu obliczeń numerycznych MES i stanów granicznych,
  • Ugruntowana wiedza z zakresu statyki konstrukcji i dynamiki,
  • Znajomość programów obliczeniowych w zakresie stanów granicznych np. ROBOT lub pokrewne,
  • Znajomość programów MES: Midas NFX, Siemens NX, Femap NX, MSC Nastran i ANSYS,
  • Znajomość standardów: EUROCODE, ANSI, ASCE,
  • Dobra znajomość min. jednego z komercyjnych pakietów CAD3D: SolidWorks lub SpaceClaim,
  • Umiejętność czytania i przygotowywania rysunku technicznego,

·         Komunikatywna znajomość j. angielskiego w piśmie i mowie,

·         Umiejętność efektywnej współpracy w zespole i pod presją czasu,

·         Dyspozycyjność.

Oferujemy:

  • Pracę w rozwijającej się firmie działającej w branży specjalistycznych usług inżynierskich od 6 lat,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z uwzględnieniem konkurencyjnego wynagrodzenia,
  • Praca w godzinach 8.00-16.00,
  • Uczestnictwo w nowatorskich, zróżnicowanych projektach realizowanych dla naszych Klientów,
  • Szkolenia, rozwój kwalifikacji i umiejętności wymaganych na stanowisku pracy,
  • Jasno określoną ścieżkę rozwoju,
  • Nieograniczony dostęp do komercyjnych licencji profesjonalnych programów CAD3D i MES,
  • Nieograniczony dostęp do norm i standardów,
  • Możliwość nauki nowych programów inżynierskich zarówno do projektowania jak i obliczeń,
  • Możliwość asystowania w projektach pomiarowych: pomiary drgań i pomiary tensometryczne.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres e-mai; biuro@komes.pl

Aplikacja powinna zawierać:

1. CV w języku polskim
2. List motywacyjny
3. Referencje – mile widziane

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez KOMES sp. z o.o. i KOMES Piotr Harnatkiewicz z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest KOMES Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Na Grobli 34. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.