Korzystamy z cookies, więcej informacji »
DPS Forum 2018
Data:
17.10.2018
Miejsce:
PGE Narodowy
Adres:
al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Województwo:
mazowieckie

Firma DPS Software zaprasza na XVII edycję DPS Forum – Konferencji Nowoczesnych Technologii.

To jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych oprogramowaniu i rozwiązaniom informatycznym dla przemysłu oraz biznesu i – zdaniem organizatorów – największe w Europie spotkanie użytkowników SolidWorks, a także jedno z najgorętszych tej jesieni wydarzeń dla miłośników nowych technologii. Tradycyjnym elementem spotkania będzie premiera nowej wersji oprogramowania SolidWorks i prezentacja najciekawszych funkcji, dodatków oraz możliwości tego rozwiązania.

Technologie dla przemysłu

SolidWorks jest dziś jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania pod kątem produkcji, a wiodący temat tegorocznej konferencji to technologie dla przemysłu. DPS Forum powinno przyciągnąć przedstawicieli polskiego przemysłu, którzy są zainteresowani zwiększeniem produktywności, chcą poznać najnowsze rozwiązania informatyczne oraz czują potrzebę wyróżnienia się na tle konkurencji. W strefie wystawców spotkać będzie można zarówno startupy, jak i firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, oferujące innowacyjne produkty i usługi.

Rozwiązania dla biznesu

DPS Forum będzie też miejscem umożliwiającym zapoznanie się z kompleksowymi rozwiązaniami do zarządzania produkcją oraz całym przedsiębiorstwem. Eksperci z DPS Software oraz Sage zaprezentują komplementarne rozwiązanie, składające się z modułów finansowo-księgowych, kadrowych, magazynowych, handlowych i produkcyjnych, które są połączone z oprogramowaniem SolidWorks. Takie podejście gwarantuje integrację danych i kompleksowy przepływ informacji w firmie. Dzięki dołożeniu paneli meldunkowych na produkcji, można otrzymać kompleksowe narzędzie wpisujące się w idee koncepcji Przemysłu 4.0.

Przemysłowy Internet Rzeczy

Teraźniejszość to czasy nowej rewolucji przemysłowej, a świat coraz bardziej wypełniają urządzenia, które nie tylko są podłączone do sieci, lecz wręcz tworzą sieć. IoT (ang. Internet of Things) rozwija się błyskawicznie i wkracza w świat przemysłu, realizując kolejną rewolucję Industry 4.0. Cyfrowe rozmawianie z parkiem maszynowym pozwala w czytelny sposób uzyskiwać dane wspomagające zarządzanie procesem produkcji oraz przekazać je do informatycznych systemów to zarządzanie wspomagających. Smart In jako technologiczny software house przedstawi rozwiązania oparte o IoT, które stanowią doskonałe uzupełnienie narzędzi ERP i CAD.

Polski design

Polacy coraz bardziej doceniają ładny design i chcą w niego inwestować. Dlatego też podczas tegorocznej Konferencji Nowoczesnych Technologii będzie można dowiedzieć się m.in. jak zaprojektować produkt, który spełni wymogi użyteczności i funkcjonalności, ale też będzie odznaczał się walorami estetycznymi. Wśród prelegentów m.in. Mindsailors, jedno z czołowych biur projektowych oraz Sunreef Yachts, producent luksusowych katamaranów.

Świat edukacji i biznesu

Uczestnicy i goście DPS Forum to przedstawiciele świata biznesu – przedsiębiorcy od lat prowadzący firmy, jak i założyciele startupów, pracownicy, kadra akademicka, studenci i absolwenci uczelni technicznych oraz artystycznych. Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia cennej wiedzy i nawiązania kontaktów. Dla przedsiębiorców to okazja do poznania młodych i zdolnych inżynierów, być może przyszłych pracowników. Z kolei studenci mogą zobaczyć, jak firmy wykorzystują najnowsze technologie i jak wygląda praca w tej branży.

Konferencja to – poza dużą dawką wiedzy – także warsztaty z modelowania 3D oraz konkurs Modelmania. DPS Software organizuje też konkurs dla młodych inżynierów – Studencki Konkurs Projektowy SolidWorks. Zwycięzców 17. edycji będzie można poznać na tegorocznej konferencji. Edukacja to także studenckie koła naukowe. Członkowie zespołów odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach, a swoje pojazdy projektują właśnie w środowisku SolidWorks. Ich prac nie zabraknie na wydarzeniu, gdzie będzie można zobaczyć m.in. łaziki marsjańskie, samoloty bezzałogowe i bolidy wyścigowe.

Gość specjalny

Tradycyjnie jedna z prezentacji należeć będzie do gościa specjalnego. W tym roku będzie to Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny jak dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną. Polski kosmonauta wygłosi prelekcję „Znaczenie eksploracji kosmosu dla rozwoju techniki i technologii powszechnego użytku”.

Honorowy patronat nad DPS Forum objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są: SolidWorks, HP Polska, 3DConnexion, SolidCAM, SWOOD, Alphacam oraz Sage Polska. Serwis CAD.pl objął konferencję patronatem medialnym.

Program spotkania oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie wydarzenia.

Nadchodzące wydarzenia w tym mieście
Nic nie znaleziono
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.