Korzystamy z cookies, więcej informacji »
III Forum Druku 3D
Data:
25.10.2018
Miejsce:
Tauron Arena Kraków
Adres:
Stanisława Lema 7
31-571 Kraków
Województwo:
małopolskie

Firma CadXpert zaprasza na III edycję Forum Druku 3D.

Podczas konferencji poświęconej przemysłowemu drukowaniu i skanowaniu 3D będzie można zapoznać się m.in. z takimi zagadnieniami jak druk 3D z metalu, zastosowania drukarek 3D w lotnictwie i w branży automotive czy transparentne wydruki. Impreza będzie okazją do wysłuchania inspirujących wystąpień przedstawicieli firm, które wdrożyły zaawansowane technologie 3D, a także konsultacji pomysłów z ekspertami i wymiany doświadczeń.

Co roku wydarzenie przyciąga ponad sto osób zainteresowanych wdrożeniem zaawansowanych technologii 3D lub chcących poznać najnowsze osiągnięcia w branży technologii przyrostowych. Zaproszeni prelegenci reprezentują firmy, które zaimplementowały technologie 3D w swoich procesach produkcyjnych. W trakcie wystąpień będzie można usłyszeć praktyczne wskazówki, poznać doświadczenia i korzyści z wykorzystania drukowania lub skanowania 3D.

W programie konferencji przewidziano m.in. prezentację możliwości druku 3D z metalu (technologia DMLS) na przykładzie autentycznych realizacji. Wśród zaproszonych prelegentów są także przedstawiciele Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, którzy opowiedzą o wykorzystaniu drukowania 3D w produkcji części lotniczych. Interesująco zapowiada się także wystąpienie poświęcone korzyściom wdrożenia technologii SLA do produkcji systemów bezpieczeństwa w branży automotive. Sensacyjne przykłady wykorzystania drukarek 3D w medycynie od dłuższego czasu pojawiają się w doniesieniach medialnych, dlatego też w tym roku w programie znajdzie się miejsce także dla medycznych zastosowań druku 3D.

Jako atrakcję na zakończenie wydarzenia organizatorzy zaplanowali zwiedzanie Tauron Areny Kraków – największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej o maksymalnej pojemności ponad 20 400 widzów. W trakcie przerw, a także po oficjalnym zakończeniu konferencji przewidziano czas na prezentację systemów druku 3D oraz na rozmowę ze specjalistami, którzy będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące technologii addytywnych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla specjalistów, którzy już stosują technologie przyrostowe oraz dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D lub skanerów 3D w swojej pracy.

Koszt udziału w konferencji to 100 zł netto. Rezerwacji można dokonać w serwisie Evenea, zaś dokładniejsze informacje na temat spotkania (w tym jego szczegółowy program) dostępne są na poświęconej mu stronie WWW.

Serwis CAD.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Nadchodzące wydarzenia w tym mieście
Nic nie znaleziono
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.