Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dobre praktyki projektowania CAD do druku 3D – część 2.
Data:
22.03.2018
Miejsce:
online
Adres:
-
- online
Kraj:
Inny Kraj

Firmy TMSys i CadXpert zapraszają na drugą część webinarium poświęconego właściwemu przygotowywaniu modeli CAD do druku 3D.

Drukowanie 3D jest zaawansowaną technologią wytwarzania, z której korzysta coraz więcej polskich firm i zakładów produkcyjnych. Wydruk 3D zaczyna się od dobrze zaprojektowanego modelu, dlatego umiejętność poprawnego przygotowania pliku jest teraz bardzo ważna.

W pierwszej części webinarium poruszono kwestie projektowania w oprogramowaniu IronCAD oraz zaprezentowano podstawowe zasady przygotowania modeli do druku 3D. Nagranie z tej części szkolenia online jest dostępne na żądanie. Aby uzyskać do niego dostęp, należy skontaktować się z przedstawicielem organizatora drogą mailową.

Kolejne seminarium z cyklu „Dobre praktyki projektowania” przybliży wymagania modelowania CAD do druku w wybranych technologiach: FDM, SLA, SLS, PolyJet. W programie spotkania znajdzie się optymalizacja modeli w środowisku IronCAD oraz w specjalnym oprogramowaniu (dołączonym do drukarek 3D korzystających z różnych technologii).

Plan webinarium przedstawia się następująco:

  • Krótkie przedstawienie wybranych technologii druku 3D: FDM, SLA/PolyJet, SLS.
  • Optymalizacja elementu do druku 3D w wybranych technologiach w oprogramowaniu IronCAD.
  • Zapoznanie się z oprogramowaniem drukarki 3D (GrabCAD Print, PreForm, MakerBotPrint).
  • Przygotowanie modelu do druku.
  • Prezentacja przykładowych wydruków w wybranych technologiach.

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa około godziny, poprowadzą Dominika Szeliga, inżynier produktu IronCAD, Adam Przepolski oraz Tomasz Kozioł, specjaliści ds. usług druku 3D w firmie CadXpert.

Udział w webinarium jest bezpłatny, lecz z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora.

Nadchodzące wydarzenia w tym mieście
Nic nie znaleziono
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.