Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Zaawansowane tworzenie form i tłoczników w ZW3D – cz. 2.
Data:
18.04.2014
Miejsce:
online
Adres:
-
- online
Kraj:
Inny Kraj

Firma 3D Master zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium poświęconym projektowaniu form wtryskowych. Tematem spotkania będzie „Zaawansowane tworzenie form i tłoczników w ZW3D”.

Moduł form i tłoczników środowiska ZW3D oferuje możliwość zbadania modelu pod względem pochylenia ścian i podcięć oraz przeskalowania modelu w celu zniwelowania skurczu odlewniczego. Po utworzeniu rdzenia i matrycy można przejść do wygenerowania całego korpusu formy (do wyboru wśród dostawców form są m.in.: LKM, Futaba, HASCO, do ustalenia jest też typ i rozmiar formy, ponadto istnieje możliwość wyboru grubości elementów po stronie rdzenia i matrycy).

Dodatkowym ułatwieniem jest gotowa biblioteka części znormalizowanych, które mogę być wstawiane domyślnie przy generowaniu korpusu formy. Atutem ZW3D jest bardzo szybkie i proste tworzenie suwaków i wypychaczy skośnych, a następnie wstawienie ich w postaci elementu wielokomponentowego do złożonej formy. Są w nim także dostępne narzędzia do tworzenia kanałów chłodzących, generator elektrod, umieszczanie śrub i innych obiektów na specjalnym szkicu do rozmieszczania elementów.

Osoby zajmujące się projektowaniem form mogą dzięki ZW3D przyspieszyć swoją pracę, modyfikować matrycę, nanosić poprawki i generować programy na obrabiarki CNC (ZW3D zintegrowany jest z modułem CAM do generowania kodów na maszyny od 2 do 5 osi płynnych).

Podczas webinarium będzie można zapoznać się z:

 • naprawą geometrii modelu importowanego z pliku o neutralnym rozszerzeniu,
 • przygotowaniem modelu, sprawdzenie pochyleń,
 • tworzeniem linii i ścian podziału,
 • rozdzieleniem formy na matrycę i stempel,
 • wprowadzaniem wypychaczy do modelu,
 • umieszczeniem modelu w korpusie formy,
 • dodawaniem elektrod do modelu,
 • wprowadzaniem suwaków do modelu,
 • tworzenie formy dla dwóch takich samych i dwóch różnych produktów.

Webinarium odbędzie się w dwóch częściach: pierwsza w piątek 11, a druga 18 kwietnia br. Obydwie części rozpoczną się o godz. 12:00. Na webinarium można zapisać się, korzystając z serwisu organizatora.

Więcej informacji na temat programu ZW3D dostępnych jest na stronie firmy 3D Master.

Nadchodzące wydarzenia w tym mieście
Nic nie znaleziono
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
 • oferty pracy
 • zniżki na książki
 • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.