Korzystamy z cookies, więcej informacji »
AutoCAD 14 - symbole
Pobierz
Download / Publikacje
Wielkość pliku:
519 KB
Data dodania:
17.05.2010
Liczba pobrań:
4390
Rozszerzenie:
PDF
Ocena użytkowników: brak ocen
Symbole (shapes) były znane w AutoCAD-zie od dawna. AutoCAD-owe definicje czcionek oparte są właśnie na nich. Dotychczas z symboli korzystali głównie twórcy czcionek oraz wąska grupa bardzo zaawansowanych użytkowników. Symbole są podobne do bloków. Ich wielką zaletą jest to, że zajmują znacznie mniej miejsca w rysunku niż to, że bloki oraz ich regeneracja jest o wiele szybsza. Niestety, definicja symbolu jest znacznie trudniejsza i bardziej kłopotliwa niż definicja bloku. Dlatego też przeciętny użytkownik rzadko sięga do symboli, a wielu w ogóle o nich nie słyszało. Symbole zyskały na znaczeniu w AutoCAD-zie 14 po wprowadzeniu nowego typu linii z symbolami.
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.