Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Grafika inżynierska
Pobierz
Download / Publikacje
Wielkość pliku:
368 KB
Data dodania:
17.05.2010
Liczba pobrań:
1781
Rozszerzenie:
PDF
Ocena użytkowników: brak ocen
Geodezja, z jej rutyną przygotowania informacji terenow-prawnej, pomiarami uzupełniającymi i wspomaganiem uzgadniania dokumentacji, pojawia się już w momencie inicjowania zadania inwestycyjnego, a bez map do celów projektowych nie można nawet myśleć o poprawnym tworzeniu dokumentacji technicznej. Wytyczenie głównych osi i wskazanie ulokowania zasadniczych elementów konstrukcyjnych to pierwsze etapy realizacji na placu budowy. Wznoszeniu kolejnych obiektów niemal rutynowo towarzyszy nadzór geodezyjny i w wielu wypadkach decyduje on o poprawności i precyzji całego procesu. Bez udziału pomiarów geodezyjnych trudno też nadać dokumentacji powykonawczej cechę "zweryfikowana". Coraz częściej też okresowe pomiary przemieszczeń obiektów na stałe wchodzą w proces eksploatacji.
Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.